Psychometria Intelli7®
na poziomie indywidualnym:
prawdziwa rewolucja

academy softskills

 

Poprzez swoją koncepcję wzbogaconą o dynamikę,
Intelli7® wiernie odwzorowuje zdolności adaptacyjne danej osoby.

Dynamika ta z kolei ukazuje jej różnorodne umiejętności
w postaci 7 Priorytetów.

Dzięki temu można odkryć, w jaki sposób dana osoba dostosowuje się
do różnych sytuacji, uzyskując tym samym dostęp do cennych zasobów, które mogą umykać spontanicznej obserwacji.

<strong>Dynamika<br>osobowości</strong>

Dynamika
osobowości


Nasza osobowość ewoluuje w zależności od poziomu naszego zaangażowania (stresu). Pozwala nam to dostosować się do napotykanych sytuacji.

Dzięki temu potrafimy robić wiele różnych rzeczy i rozwijać różnorodne talenty.

Odkrycie tych naszych rozmaitych zdolności jest z kolei możliwe dzięki Dynamice - unikatowej cesze Intelli7®.

Przykładowo, owa dynamika pokazuje - niczym w filmie - jak radzimy sobie ze sprzeciwem, gdy klient nam w jakiejś kwestii odmawia.

Pozwala ona również uwidocznić, jak radzimy sobie ze stresem.

Tego rodzaju dynamiczna analiza pokazuje również, które sytuacje są dla nas źródłem stresu.

Wreszcie wskazuje ona, czego unikamy i co w związku z tym nie powinno być od nas wymagane.


 

Dynamika odwzorowuje również zachowania,
które zostały wybrane przez daną osobę na podstawie jej własnych preferencji.

Główną zaletą jest to, że - z jednej strony -
zachowania te są przedstawione w sposób jasny i dostępny, pozbawiony wszelkiej interpretacji,

a z drugiej strony -
są to świadome i samodzielne wybory danego człowieka, a zatem są jednoznaczne i niezaprzeczalne.

<strong>Dynamika<br>zachowań</strong>

Dynamika
zachowań


Nasza osobowość implikuje w danym momencie pewne zachowania, które zamierzamy wdrożyć.

Dynamika zachowań, będąca pogłębionym obrazem osobowości, w jasny i przejrzysty sposób przedstawia zachowania, które zostały wybrane przez daną osobę.

Wystarczy je wówczas tylko odczytać, aby dowiedzieć się, jak dokładnie ktoś będzie się zachowywać.

Ogromną i unikalną zaletą Intelli7® jest to, że zachowania te zostały wybrane samodzielnie przez daną osobę.

Są one przedstawiane wprost, bezpośrednio, bez żadnej interpretacji.

Dzięki temu człowiek czuje się w pełni wysłuchany, doceniony i należycie potraktowany - po raz pierwszy ktoś wyraźnie skupia się właśnie na nim, a fakty tylko to potwierdzają.

To całkowicie zmienia podejście do zarządzania zasobami ludzkimi (HR).


Dynamika obrazuje w ten sposób zarówno osobowość, jak i zachowania.

Nieocenioną zaletą naszej koncepcji jest zdolność precyzyjnego określenia, jakie zachowania dana osoba będzie chciała stosować, praktykować, a których będzie raczej unikać.

 

Intelli7® odkrywa również inne kluczowe elementy, takie jak drivery, umiejętności miękkie, analizy dynamiczne i wiele innych ważnych czynników, umożliwiających precyzyjną, wiarygodną i łatwą diagnozę
oraz konstruktywne analizy i dyskusje...

regis de charette
<span style='font-size:1rem;'><strong>Régis de Charette</strong></span><br>COS-FI, Aix en Provence<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.formation-intelligencecollective.com' target='_blank'>www.formation-intelligencecollective.com</a>

Régis de Charette
COS-FI, Aix en Provence
www.formation-intelligencecollective.com


Facylitator/koordynator w zakresie inteligencji zbiorowej/pracy zespołowej, trener, superwizor

Szkolenie

Korzystam z Intelli7 od 2014 roku zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej, i doceniam liczne możliwości tej metody oraz jej bardzo otwarte podejście do pojęcia Dynamiki.

Za pomocą preferencji behawioralnych jednostek i grup, pomagam każdemu obiektywnie ocenić swoje talenty w kontekście pracy zespołowej. Ta świadomość pomaga wszystkim członkom danego zespołu dostrzec osoby funkcjonujące w strefie komfortu, ale również niewykorzystane talenty, osoby wykazujące skłonność do nadmiernej adaptacji oraz to, czego zespół jako całość woli unikać.

Dzięki temu członkowie zespołu mogą bardzo szybko regulować swoje relacje wewnątrz grupy. Zapewnia to obiektywne ramy do wyrażania preferencji, lepszego komunikowania się w „świecie” drugiej osoby, zadawania właściwych pytań i unikania nieporozumień, które często wynikają z niewłaściwego wyrażenia myśli.

Ta podwójna praca nad relacjami i preferencjami w grupie gwarantuje szybkie usprawnienie dynamiki zespołu. Znacznie ułatwia to proces szkoleniowy, który może być następnie ukierunkowany na odblokowanie energii i wspieranie aktywności.

Ocena menedżerska

Ocena menedżerska umożliwia doświadczonym menedżerom w trakcie rozwoju kariery dopracować, przeorganizować, potwierdzić ich plany zawodowe poprzez ocenę ich kompetencji behawioralnych jako uzupełnienia umiejętności technicznych uwzględnionych we wcześniejszych analizach (np. poprzez ocenę kwalifikacji).

W takiej analizie uczestnicy są zachęcani do zdefiniowania własnego stylu zarządzania. Bazują na swoich preferencjach behawioralnych i mogą lepiej osadzić swoje umiejętności miękkie (kompetencje transwersalne) w odpowiednim kontekście.

W grupach koleżeńskich osoby te mogą wymieniać się spostrzeżeniami na temat swoich zachowań i uświadamiać sobie różne sposoby reagowania w danej sytuacji, dzieląc się efektami swoich działań.

Następnie są zachęcane do tego, by zastanowić się nad swoim wyobrażeniem o najbardziej odpowiednich zachowaniach dla jednego lub więcej stanowisk, które rozważają. Ich przemyślenia, czyli tutaj sposoby postrzegania, są porównywane z tym, co na ten temat sądzą przedstawiciele wybranego przez nich panelu, w skład którego wchodzą bezpośredni przełożeni, pracownicy działu HR, koledzy z pracy itp.

Porównanie ich preferencji behawioralnych i sposobu postrzegania stanowisk w naturalny sposób tworzy matrycę porównawczą, która po analizie umożliwia wdrożenie odpowiedniego planu działania.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
INRA, CNRS, szkolnictwo wyższe, Valimovia (nieruchomości), STI, miasto Marsylia, CD13

virginie menard
<span style='font-size:1rem;'><strong>Virginie Menard - TOTAL</strong></span><br>PARYŻ - Francja<br>

Virginie Menard - TOTAL
PARYŻ - Francja


Kierownik ds. rekrutacji grupowych

Jako Kierownik ds. Rekrutacji używam Intelli7 od 2018 roku, zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i w ramach mobilności wewnętrznej.

Krótko mówiąc, jest to niezwykle skuteczne narządzie wspomagające podejmowanie decyzji!

Narzędzie to oferuje szeroki i efektywny wachlarz zastosowań: rekrutacja i mobilność oparta na umiejętnościach miękkich, co umożliwia precyzyjną i rzetelną analizę mocnych stron i obszarów do poprawy (co nie zawsze jesteśmy w stanie wykryć podczas rozmowy kwalifikacyjnej), porównania profili między przełożonymi a podwładnymi w celu sprawdzenia możliwości współpracy, a także dopasowanie do stanowiska, które pozwala ocenić zgodność danego profilu z opisem stanowiska.

Kierownik ds. rekrutacji grupowych

Jako Kierownik ds. Rekrutacji używam Intelli7 od 2018 roku, zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i w ramach mobilności wewnętrznej.

Krótko mówiąc, jest to niezwykle skuteczne narządzie wspomagające podejmowanie decyzji!

Na takim rozwiązaniu zyskują wszyscy: zadowoleni wewnętrzni klienci, którzy mogą być zaangażowani od początku do końca w proces naboru, a także kandydaci i pracownicy, którzy otrzymują spersonalizowany raport oraz mają możliwość wspólnego omówienia wyników.


puceDzięki temu narzędziu z roku na rok otrzymujemy coraz więcej zgłoszeń wewnętrznych, uzupełniających prowadzone przez nas rekrutacje. To dowód na to, że dział HR rozwija się w kierunku coraz bardziej jakościowego podejścia.

Copyright Intelli7.com - 2025