Psychometria
grup
i zespołów

academy softskills

 

Intelli7® bada i przewiduje
sposób funkcjonowania grup i zespołów.

Uwzględnienie kultury w tych analizach przyczynia się do ich pogłębienia.

Podkreślenie wkładu, jaki każda osoba wnosi do grupy, zwiększa również możliwości działania.

<strong>Psychometria<br>zespołowa</strong>

Psychometria
zespołowa


Psychometria grup i zespołów to rozszerzona wersja psychometrii indywidualnej. Obejmuje ona:

  • Dynamikę (zestaw zachowań preferowanych i niepożądanych),
  • Drivery (w rozumieniu Taibi Kahlera),
  • Kompetencje miękkie,
  • I wiele więcej.

Dodatkowym atutem jest tu analiza kultury grupy.

To badanie jest szczególnie wartościowe, ponieważ pozwala lepiej zrozumieć wartości, którymi kieruje się zespół, jest także niezwykle istotne w kontekście komunikacji.

Porównanie kultur między grupami (na przykład między działami lub między centralą a oddziałami) pomaga w prosty sposób opisać powtarzające się wzorce działania.


Zrozumienie dynamicznej „osobowości” czy charakterystyki zespołu jest niezwykle przydatne, aby móc przewidzieć, co grupa chętnie wdroży, a co z pewnością odrzuci.

Ogólnie rzecz ujmując, osobowość jest kluczowa dla zrozumienia specyfiki grupy, uchwycenia wielu kwestii czy zależności.

W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na Zachowania (również dynamiczne),
które nabierają właściwego i konkretnego znaczenia w działaniu.

W przypadku zespołów, umożliwiają one (tj. zachowania) również przypisywanie ról w logiczny sposób, na podstawie obiektywnej oceny zasobów.

W ten sposób wkraczamy w obszar Inteligencji Zbiorowej.

guy joly
<span style='font-size:1rem;'><strong>Guy Joly - TOTAL</strong></span><br>Paryż - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.linkedin.com/in/guy-joly-b7a979168/' target='_blank'>Kontakt</a>

Guy Joly - TOTAL
Paryż - Francja
Kontakt


Dyrektor działu HR

Jako Dyrektor HR i osoba odpowiedzialna za zarządzanie kadrą kierowniczą w firmie, jednocześnie działam jako wolontariusz w stowarzyszeniu TIGcRE, które oferuje wsparcie dla osób młodszych i seniorów, chcących utworzyć swego rodzaju tandemy w celu założenia wspólnej firmy.

Po wielu próbach z różnymi narzędziami rekrutacyjnymi, w 2001 roku zdecydowałem się na Intelli7.

Rekrutacja to proces obejmujący kilka etapów i, co najważniejsze, wielu uczestników: kandydata, rekrutera oraz menedżera zespołu, do którego kandydat ma dołączyć.

Na każdym etapie Intelli7 umożliwia wspieranie poszczególnych osób zaangażowanych w proces, pomagając zrozumieć jego przebieg, wyjaśnić to, co dzieje się między partnerami oraz dogłębnie poznać kandydata i jego sposób działania.

Każdy szczegół jest tu istotny: opis stanowiska, umiejętności kandydata, rzeczywiste zadania, które będzie wykonywał, a także sposób, w jaki zintegruje się z przyszłym zespołem. Intelli7 pozwala na szczegółową i trafną analizę tych elementów, dostarcza wskazówek do działania i wspiera współpracę wszystkich uczestników procesu rekrutacji.


puceIntelli7 pozwoliło mi rozwinąć moją pewność siebie oraz zbudować pozytywny wizerunek działu HR w zespole - a to dzięki zyskanej tym sposobem zdolności do reagowania na różnorodne sytuacje związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi.
Moja pozycja wewnątrz organizacji została doceniona i wzmocniona dzięki wykorzystaniu Intelli7 w rozwiązywaniu zgłaszanych problemów.

virginie menard
<span style='font-size:1rem;'><strong>Virginie Menard - TOTAL</strong></span><br>PARYŻ - Francja<br>

Virginie Menard - TOTAL
PARYŻ - Francja


Kierownik ds. rekrutacji grupowych

Jako Kierownik ds. Rekrutacji używam Intelli7 od 2018 roku, zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i w ramach mobilności wewnętrznej.

Krótko mówiąc, jest to niezwykle skuteczne narządzie wspomagające podejmowanie decyzji!

Narzędzie to oferuje szeroki i efektywny wachlarz zastosowań: rekrutacja i mobilność oparta na umiejętnościach miękkich, co umożliwia precyzyjną i rzetelną analizę mocnych stron i obszarów do poprawy (co nie zawsze jesteśmy w stanie wykryć podczas rozmowy kwalifikacyjnej), porównania profili między przełożonymi a podwładnymi w celu sprawdzenia możliwości współpracy, a także dopasowanie do stanowiska, które pozwala ocenić zgodność danego profilu z opisem stanowiska.

Kierownik ds. rekrutacji grupowych

Jako Kierownik ds. Rekrutacji używam Intelli7 od 2018 roku, zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i w ramach mobilności wewnętrznej.

Krótko mówiąc, jest to niezwykle skuteczne narządzie wspomagające podejmowanie decyzji!

Na takim rozwiązaniu zyskują wszyscy: zadowoleni wewnętrzni klienci, którzy mogą być zaangażowani od początku do końca w proces naboru, a także kandydaci i pracownicy, którzy otrzymują spersonalizowany raport oraz mają możliwość wspólnego omówienia wyników.


puceDzięki temu narzędziu z roku na rok otrzymujemy coraz więcej zgłoszeń wewnętrznych, uzupełniających prowadzone przez nas rekrutacje. To dowód na to, że dział HR rozwija się w kierunku coraz bardziej jakościowego podejścia.

Copyright Intelli7.com - 2024