Psychometria
grup
i zespołów

academy softskills

 

Intelli7® bada i przewiduje
sposób funkcjonowania grup i zespołów.

Uwzględnienie kultury w tych analizach przyczynia się do ich pogłębienia.

Podkreślenie wkładu, jaki każda osoba wnosi do grupy, zwiększa również możliwości działania.

<strong>Psychometria<br>zespołowa</strong>

Psychometria
zespołowa


Psychometria grup i zespołów to rozszerzona wersja psychometrii indywidualnej. Obejmuje ona:

  • Dynamikę (zestaw zachowań preferowanych i niepożądanych),
  • Drivery (w rozumieniu Taibi Kahlera),
  • Kompetencje miękkie,
  • I wiele więcej.

Dodatkowym atutem jest tu analiza kultury grupy.

To badanie jest szczególnie wartościowe, ponieważ pozwala lepiej zrozumieć wartości, którymi kieruje się zespół, jest także niezwykle istotne w kontekście komunikacji.

Porównanie kultur między grupami (na przykład między działami lub między centralą a oddziałami) pomaga w prosty sposób opisać powtarzające się wzorce działania.


Zrozumienie dynamicznej „osobowości” czy charakterystyki zespołu jest niezwykle przydatne, aby móc przewidzieć, co grupa chętnie wdroży, a co z pewnością odrzuci.

Ogólnie rzecz ujmując, osobowość jest kluczowa dla zrozumienia specyfiki grupy, uchwycenia wielu kwestii czy zależności.

W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na Zachowania (również dynamiczne),
które nabierają właściwego i konkretnego znaczenia w działaniu.

W przypadku zespołów, umożliwiają one (tj. zachowania) również przypisywanie ról w logiczny sposób, na podstawie obiektywnej oceny zasobów.

W ten sposób wkraczamy w obszar Inteligencji Zbiorowej.

patrick oger
<span style='font-size:1rem;'><strong>Patrick Oger</strong></span><br>ORLEANS - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://calendly.com/c2h/rdv-intelli7' target='_blank'>Kontakt przez Intelli7</a>

Patrick Oger
ORLEANS - Francja
Kontakt przez Intelli7


Doradztwo w zakresie organizacji i zarządzania

Specjalizuję się w strukturyzacji szybko rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Dla ich zarządzających kluczowe jest udowodnienie swojej wartości w celu przetrwania. Wszystko dzieje się bardzo szybko i czasami zderzamy się z niejasnymi sytuacjami - często wynikającymi z problemów związanych z czynnikiem ludzkim - które hamują rozwój.

W takim kontekście model Intelli7, oparty na przejrzystych wizualizacjach i łatwy do opanowania przez każdego, nawet bez specjalistycznej wiedzy, pozwolił mi skutecznie przyciągnąć uwagę kadry kierowniczej i skłonić jej przedstawicieli do refleksji nad kwestią dopasowania zasobów ludzkich do potrzeb firmy: skąd wiadomo, czy mamy „właściwego człowieka na właściwym miejscu”?

Korzystałem z Intelli7 na wiele sposobów, ale jeśli chodzi o strukturyzację firm tego typu, chciałbym wspomnieć o dwóch, które zasadniczo przyniosły znaczną poprawę.

Pierwszy polegał na lepszym zrozumieniu pożądanych zachowań i ograniczeniu decyzji opartych na tzw. „modelu kosza na śmieci” (ang. „garbage can model”).

Ta często zawodna strategia prowadzi do rekrutacji na wyższe stanowiska osób z bliskiego otoczenia, bez większych formalności czy rozeznania. Gdy zakres rekrutacji zostanie odpowiednio poszerzony, a pożądane zachowania jasno określone, firma ma większe szanse na pozyskanie pracownika, który będzie skutecznie wspierał jej strategię rozwoju.

Drugim rodzajem działań była pomoc w zmianie stanowiska niektórych pracowników, którzy się nie sprawdzali lub borykali z jakimiś trudnościami w kontekście wykonywanej pracy.

Za pomocą coachingu opartego na profilowaniu możemy pomóc danej osobie lepiej zrozumieć preferowane przez nią sposoby pracy, a tym samym znaleźć odpowiednie dla niej miejsce, w szczególności na osi menedżer/specjalista.


puceTym samym przyczyniamy się do naprawy szeregu błędów, które często mają swoje źródło już w początkowej fazie działalności przedsiębiorstwa.

dominique deloche
<span style='font-size:1rem;'><strong>Dominique Deloche - YODISE - PHD Avenue</strong></span><br>PARYŻ - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.linkedin.com/in/dominique-deloche-68a8364/' target='_blank'>Kontakt</a>

Dominique Deloche - YODISE - PHD Avenue
PARYŻ - Francja
Kontakt


Coach - Autor

Twórca m.in.: Manager Ensemble (oferta cyfrowa) - Coût du non-management (seria e-booków w tematyce zarządzania) - L'Eléphant Mimosa (sztuka teatralna)

Intelli7 to znakomite narzędzie, które pozwala menedżerom liniowym świadomie decydować o modyfikacji swojego stylu zarządzania.

Poprzez zrozumienie swoich 7 poziomów priorytetów, menedżerowie mogą dostosować swoje zachowania do swojej osobowości.

W ten sposób mogą odkryć praktyki zarządzania, które są dla nich najbardziej naturalne (ponieważ są zgodne z ich Priorytetami 1 i 2) oraz te, które najbardziej odbiegają od ich preferencji (Priorytety 6 i 7). Taka analiza, oparta na narzędziu, pozwala menedżerom wybrać najbardziej przydatne ścieżki rozwoju.

Podążając tą ścieżką, menedżer liniowy może rozwijać się krok po kroku, korzystając z szerokiej gamy analiz oferowanych przez Intelli7.

Intelli7 jest zarówno narzędziem do indywidualnego rozwoju, jak i narzędziem wsparcia w rękach coachów. Fakt, że menedżer i jego coach mają dostęp do tych samych danych analitycznych (już od momentu przedstawienia profilu), zapewnia im obu nieodzowną bazę do dalszego rozwoju zawodowego.

Dla menedżerów liniowych, którzy ukończyli wyższe studia (doktorat), jest to kluczowe narzędzie do awansu zawodowego. Posiadają oni odpowiednie zdolności intelektualne (umiejętność abstrakcyjnego myślenia), które umożliwiają im samodzielne podejmowanie najlepszych decyzji dotyczących zachowań w konkretnych sytuacjach (praktykach zarządzania).

Jednak narzędzie to jest równie łatwo dostępne i zrozumiałe dla wszystkich tych, którzy pragną zwiększyć swoją świadomość behawioralną oraz mobilność zawodową.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
Veolia, OMS Energie, Administration Pénitentiaire (Administracja Penitencjarna), Défenseur des Droits (Obrońca Praw), Orange, Weylchem

Copyright Intelli7.com - 2024