Psychometria
percepcji
i subiektywności

academy softskills

 

Obiektywizacja w analizie percepcji jednej lub wielu osób - w jakim celu?

w ramach oceny 360°,
dla określenia sił i potencjału w danym momencie,
by zdefiniować cele i pożądane rezultaty,
by w przemyślany i subtelny sposób zebrać opinie czy sugestie,
i do wielu innych zastosowań.

Zarówno w zakresie osobowości, jak i zachowań...

<strong>Psychometria<br>w kontekście ludzkiej percepcji</strong>

Psychometria
w kontekście ludzkiej percepcji


Próba uchwycenia oraz obiektywizacji danej percepcji, tj. subiektywnego sposobu postrzegania charakterystycznego dla danej osoby lub grupy, to kluczowe narzędzie do zrozumienia ludzi.

W strategiach operacyjnych, przeprowadzenie analizy obecnej sytuacji i określenie stanu przyszłego - docelowego - stanowi solidną podstawę do stworzenia konkretnego planu działania.

W typowych procesach HR, takich jak ocena 360°, umiejętne (przejrzyste i profesjonalne) zbieranie informacji zwrotnych w duchu rozwoju, bez oceniania czy wyrażania opinii, to gwarancja sukcesu.

W definiowaniu konkretnych umiejętności miękkich, ta psychometria to proste narzędzie, dzięki któremu te kompetencje behawioralne nabierają konkretnej formy.


Za pomocą Intelli7® można w użyteczny - a zarazem zgrabny i subtelny - sposób zbierać informacje o tym, co ludzie myślą, czego doświadczają lub co planują.

Obiektywizując te informacje,
z jednej strony doceniamy te osoby, uwzględniając ich opinie,
a z drugiej - czerpiemy korzyści z ich inteligencji i wiedzy.

marion dumas
<span style='font-size:1rem;'><strong>Marion DUMAS</strong></span><br>EM LYON - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href=' target='_blank'></a>

Marion DUMAS
EM LYON - Francja


Przywództwo i inteligencja zbiorowa. Wspieranie człowieka

W 2016 r. odkryłam Intelli7 podczas Letniego Uniwersytetu Vision 2021, poświęconego Inteligencji Zbiorowej.

Spośród wielu narzędzi do poznania siebie, swojego wpływu oraz życia emocjonalnego i społecznego zespołu, które miałam okazję testować, to właśnie to rozwiązanie wydało mi się szczególnie wartościowe. Oferuje ono możliwość rozwijania swoich praktyk behawioralnych i pozwala uniknąć utknięcia we własnych nawykach w obliczu trudnej sytuacji.

Obecnie zintegrowaliśmy Intelli7 z kursami Leadership EMBA, IMBA oraz „Diriger une Activité” (Zarządzanie Działalnością), skierowanych do kadry kierowniczej, liderów oraz właścicieli firm.

Nasza decyzja była podyktowana dwoma celami związanymi z doskonaleniem zawodowym:

- umożliwienie doskonalenia swojego sposobu podejmowania różnych tematów poprzez dostosowanie swojego stylu zarządzania i przywództwa, aby działać bardziej adekwatnie, elastycznie, efektywnie i inteligentnie,

- umożliwienie pracy w harmonii z zespołem, współpracownikami, a tym samym świadomego przyczynienia się do bogatszego, bardziej współpracującego i konstruktywnego życia zespołowego.

W trakcie szkoleń, ankieta przeprowadzona na początku i na końcu kursu umożliwia obiektywną ocenę indywidualnych zmian, ewolucji postawy, opierając się na nowych umiejętnościach behawioralnych.

Dzięki temu podejściu często w efekcie słyszymy od ludzi słowa takie jak Jestem pod wrażeniem, Zyskałem/am pewność siebie, które odzwierciedlają nowo zyskane wewnętrzne bezpieczeństwo.

W świecie pełnym złożoności i niepewności, budowanie i wzmacnianie zaufania jest kluczowe dla tworzenia siły zespołu i utrzymywania właściwego kursu.

Intelli7, używany w zespole zarządzającym lub kierowniczym, oferuje prostotę w obsłudze i zrozumieniu, co sprzyja lepszej współpracy.

Pozwala spojrzeć z dystansu na stanowiska zarządcze i uniknąć wszelkich spięć z chwilą zaakceptowania tego, że każdy wnosi swoje mocne strony (czasami z pewną nieporadnością) do zasobów modelu. Próba wdrożenia innych zachowań otwiera większą swobodę działania, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku do samego siebie i innych.

Różnorodność dostępnych informacji, w szczególności dotyczących podejmowania decyzji i stresu, pozwala na pogłębienie wybranych tematów.

Poprzez stworzenie wzorca zarządzania kryzysowego mogliśmy pomóc wszystkim lepiej radzić sobie podczas pandemii COVID.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
W biznesie zarówno zespoły, jak i menedżerowie zyskują na dojrzałości i spokoju dzięki uśmiechowi.

patrick oger
<span style='font-size:1rem;'><strong>Patrick Oger</strong></span><br>ORLEANS - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://calendly.com/c2h/rdv-intelli7' target='_blank'>Kontakt przez Intelli7</a>

Patrick Oger
ORLEANS - Francja
Kontakt przez Intelli7


Doradztwo w zakresie organizacji i zarządzania

Specjalizuję się w strukturyzacji szybko rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Dla ich zarządzających kluczowe jest udowodnienie swojej wartości w celu przetrwania. Wszystko dzieje się bardzo szybko i czasami zderzamy się z niejasnymi sytuacjami - często wynikającymi z problemów związanych z czynnikiem ludzkim - które hamują rozwój.

W takim kontekście model Intelli7, oparty na przejrzystych wizualizacjach i łatwy do opanowania przez każdego, nawet bez specjalistycznej wiedzy, pozwolił mi skutecznie przyciągnąć uwagę kadry kierowniczej i skłonić jej przedstawicieli do refleksji nad kwestią dopasowania zasobów ludzkich do potrzeb firmy: skąd wiadomo, czy mamy „właściwego człowieka na właściwym miejscu”?

Korzystałem z Intelli7 na wiele sposobów, ale jeśli chodzi o strukturyzację firm tego typu, chciałbym wspomnieć o dwóch, które zasadniczo przyniosły znaczną poprawę.

Pierwszy polegał na lepszym zrozumieniu pożądanych zachowań i ograniczeniu decyzji opartych na tzw. „modelu kosza na śmieci” (ang. „garbage can model”).

Ta często zawodna strategia prowadzi do rekrutacji na wyższe stanowiska osób z bliskiego otoczenia, bez większych formalności czy rozeznania. Gdy zakres rekrutacji zostanie odpowiednio poszerzony, a pożądane zachowania jasno określone, firma ma większe szanse na pozyskanie pracownika, który będzie skutecznie wspierał jej strategię rozwoju.

Drugim rodzajem działań była pomoc w zmianie stanowiska niektórych pracowników, którzy się nie sprawdzali lub borykali z jakimiś trudnościami w kontekście wykonywanej pracy.

Za pomocą coachingu opartego na profilowaniu możemy pomóc danej osobie lepiej zrozumieć preferowane przez nią sposoby pracy, a tym samym znaleźć odpowiednie dla niej miejsce, w szczególności na osi menedżer/specjalista.


puceTym samym przyczyniamy się do naprawy szeregu błędów, które często mają swoje źródło już w początkowej fazie działalności przedsiębiorstwa.

Copyright Intelli7.com - 2025