Psychometria relacji interpersonalnych według Intelli7®

academy softskills

 

Intelli7® wprowadza nową jakość w badania psychometryczne - psychometrię relacji interpersonalnych.

W układzie 1+1=3 odkrywamy dzięki temu specyfikę tej
dodatkowej 1.

Odmienne priorytety, wyzwania, podobieństwa, konflikty...
uwzględniono tutaj wszystko.

<strong>Różnice dotyczące<br>driverów</strong>

Różnice dotyczące
driverów


Na początku należy zauważyć, że szeroko zakrojone badania nad driverami (Taibi Kahler) ujawniają przede wszystkim różnice w stylach funkcjonowania dwóch wybranych osób.

Te różnice przejawiają się w odmiennych priorytetach i tempie działania.

Drivery ujawniają zasadniczą dla ludzi postawę - a skoro to tak cenna informacja, to nie sposób jej zignorować.

Warto przy tym pamiętać, że w Intelli7® drivery są postrzegane jako kluczowe atuty, jako te różnice, które mają realne znaczenie.

Na schemacie obok widać dwie osoby: jedną zaznaczono na zielono, a drugą na brązowo.

W ten sposób z łatwością określić można różnice i podobieństwa w ich postawach.


<strong>Różnice dotyczące<br>umiejętności miękkich</strong>

Różnice dotyczące
umiejętności miękkich


Ponadto, w ramach globalnego badania dotyczącego umiejętności miękkich (SoftSkills), zwrócono uwagę na różnice w postawach i zdolnościach między dwiema osobami.

Przekłada się to na odmienne perspektywy i wybory.

Kompetencje miękkie (SoftSkills) są praktycznym narzędziem, które pozwala przewidzieć preferencje i zainteresowania poszczególnych osób.


<strong>Różnice dotyczące<br>zachowań</strong>

Różnice dotyczące
zachowań


Intelli7® zwraca szczególną uwagę na ludzkie zachowania. To one pokazują, jak każdy z nas będzie reagować w różnych sytuacjach.

Analiza danej relacji (interpersonalnej) ujawnia różnice i podobieństwa w priorytetach między poszczególnymi osobami.

Ujawnione w ten sposób różnice czy podobieństwa w zachowaniu mogą wskazywać na:

  • różnice w sposobie działania, które mogą - ale nie muszą - ze sobą kolidować; pozycja w hierarchii może - ale nie musi - mieć tu znaczenie,
  • różnice w wartościach, co może - ale nie musi - prowadzić do sprzeczności w dwóch sposobach postrzegania świata,
  • komplementarność, która może - ale nie musi - wpływać na kwestie związane z podziałem ról,
  • i wiele innych szczegółów, które ujawnia Intelli7®...

Intelli7® zapewnia wiele innych narzędzi do lepszego zrozumienia i analizy relacji międzyludzkich.

Ma ono różnorodne zastosowania: od diagnozy relacji interpersonalnych (pomocne w przewidywaniu sukcesu współpracy między dwiema osobami), przez budowanie relacji (często wykorzystywane w procesie rekrutacji), po zarządzanie konfliktami itp.

Uczestnicy cenią sobie te rozwiązania, ponieważ umożliwiają one szczere rozmowy w bezpiecznym otoczeniu.

sandrine rignol
<span style='font-size:1rem;'><strong>SANDRINE RIGNOL Ph.D - 100+CENT</strong></span><br>PARYŻ - France<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.100pluscent.fr' target='_blank'>www.100pluscent.fr</a>

SANDRINE RIGNOL Ph.D - 100+CENT
PARYŻ - France
www.100pluscent.fr


Konsultantka HR - Profesjonalny coach

Pod koniec 2016 roku uzyskałam certyfikację Intelli7, równocześnie zdobywając certyfikat coacha. Po ponad 15 latach pracy w przemyśle jako HR Business Partner/Dyrektor HR, uważałam, że posiadam już szeroką wiedzę na temat ludzi i ich funkcjonowania.

Zależało mi jednak na poznaniu metod i narzędzi, które pozwolą mi lepiej radzić sobie z problemami, z którymi często spotykamy się w HR.

Siłą Intelli7 jest to, że umożliwia obiektywizację i precyzyjne określenie kwestii, które zazwyczaj opierają się na mniej lub bardziej niejasnych - oraz w różnym stopniu podzielanych - odczuciach osób zaangażowanych. A im szybciej uzyskamy świadomą, wspólnie wypracowaną diagnozę, tym szybciej będziemy mogli rozwiązać problem.

Kolejną zaletą Intelli7 jest jego wszechstronność – działa jak „szwajcarski scyzoryk”, wszechstronne narzędzie dostosowujące się zarówno do problemów indywidualnych, jak i zespołowych.

Używam Intelli7 tak do celów rekrutacji, rozwoju menedżerskiego i zarządzania talentami, jak i do wspierania pracy zespołów kierowniczych i zarządzania zmianami organizacyjnymi.

Intelli7 pomaga mi postawić szybką diagnozę i zaproponować uporządkowane działania, które rozwiążą rozpoznane problemy.

Już od wielu moich klientów usłyszałam: wiedziałem, że coś jest nie tak, ale nie potrafiłem sprecyzować problemu. Pani podejście jest naprawdę wyjątkowe.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
Alfa Laval, MBDA, MŚP w sektorze przemysłowym, firmy konsultingowe, stowarzyszenia w sektorze medyczno-społecznym

marion dumas
<span style='font-size:1rem;'><strong>Marion DUMAS</strong></span><br>EM LYON - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href=' target='_blank'></a>

Marion DUMAS
EM LYON - Francja


Przywództwo i inteligencja zbiorowa. Wspieranie człowieka

W 2016 r. odkryłam Intelli7 podczas Letniego Uniwersytetu Vision 2021, poświęconego Inteligencji Zbiorowej.

Spośród wielu narzędzi do poznania siebie, swojego wpływu oraz życia emocjonalnego i społecznego zespołu, które miałam okazję testować, to właśnie to rozwiązanie wydało mi się szczególnie wartościowe. Oferuje ono możliwość rozwijania swoich praktyk behawioralnych i pozwala uniknąć utknięcia we własnych nawykach w obliczu trudnej sytuacji.

Obecnie zintegrowaliśmy Intelli7 z kursami Leadership EMBA, IMBA oraz „Diriger une Activité” (Zarządzanie Działalnością), skierowanych do kadry kierowniczej, liderów oraz właścicieli firm.

Nasza decyzja była podyktowana dwoma celami związanymi z doskonaleniem zawodowym:

- umożliwienie doskonalenia swojego sposobu podejmowania różnych tematów poprzez dostosowanie swojego stylu zarządzania i przywództwa, aby działać bardziej adekwatnie, elastycznie, efektywnie i inteligentnie,

- umożliwienie pracy w harmonii z zespołem, współpracownikami, a tym samym świadomego przyczynienia się do bogatszego, bardziej współpracującego i konstruktywnego życia zespołowego.

W trakcie szkoleń, ankieta przeprowadzona na początku i na końcu kursu umożliwia obiektywną ocenę indywidualnych zmian, ewolucji postawy, opierając się na nowych umiejętnościach behawioralnych.

Dzięki temu podejściu często w efekcie słyszymy od ludzi słowa takie jak Jestem pod wrażeniem, Zyskałem/am pewność siebie, które odzwierciedlają nowo zyskane wewnętrzne bezpieczeństwo.

W świecie pełnym złożoności i niepewności, budowanie i wzmacnianie zaufania jest kluczowe dla tworzenia siły zespołu i utrzymywania właściwego kursu.

Intelli7, używany w zespole zarządzającym lub kierowniczym, oferuje prostotę w obsłudze i zrozumieniu, co sprzyja lepszej współpracy.

Pozwala spojrzeć z dystansu na stanowiska zarządcze i uniknąć wszelkich spięć z chwilą zaakceptowania tego, że każdy wnosi swoje mocne strony (czasami z pewną nieporadnością) do zasobów modelu. Próba wdrożenia innych zachowań otwiera większą swobodę działania, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku do samego siebie i innych.

Różnorodność dostępnych informacji, w szczególności dotyczących podejmowania decyzji i stresu, pozwala na pogłębienie wybranych tematów.

Poprzez stworzenie wzorca zarządzania kryzysowego mogliśmy pomóc wszystkim lepiej radzić sobie podczas pandemii COVID.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
W biznesie zarówno zespoły, jak i menedżerowie zyskują na dojrzałości i spokoju dzięki uśmiechowi.

Copyright Intelli7.com - 2024