Przywództwo i inteligencja zbiorowa. Wspieranie człowieka
W 2016 r. odkryłam Intelli7 podczas Letniego Uniwersytetu Vision 2021, poświęconego Inteligencji Zbiorowej.
Spośród wielu narzędzi do poznania siebie, swojego wpływu oraz życia emocjonalnego i społecznego zespołu, które miałam okazję testować, to właśnie to rozwiązanie wydało mi się szczególnie wartościowe. Oferuje ono możliwość rozwijania swoich praktyk behawioralnych i pozwala uniknąć utknięcia we własnych nawykach w obliczu trudnej sytuacji.
Obecnie zintegrowaliśmy Intelli7 z kursami Leadership EMBA, IMBA oraz „Diriger une Activité” (Zarządzanie Działalnością), skierowanych do kadry kierowniczej, liderów oraz właścicieli firm.
Nasza decyzja była podyktowana dwoma celami związanymi z doskonaleniem zawodowym:
- umożliwienie doskonalenia swojego sposobu podejmowania różnych tematów poprzez dostosowanie swojego stylu zarządzania i przywództwa, aby działać bardziej adekwatnie, elastycznie, efektywnie i inteligentnie,
- umożliwienie pracy w harmonii z zespołem, współpracownikami, a tym samym świadomego przyczynienia się do bogatszego, bardziej współpracującego i konstruktywnego życia zespołowego.
W trakcie szkoleń, ankieta przeprowadzona na początku i na końcu kursu umożliwia obiektywną ocenę indywidualnych zmian, ewolucji postawy, opierając się na nowych umiejętnościach behawioralnych.
Dzięki temu podejściu często w efekcie słyszymy od ludzi słowa takie jak Jestem pod wrażeniem, Zyskałem/am pewność siebie, które odzwierciedlają nowo zyskane wewnętrzne bezpieczeństwo.
W świecie pełnym złożoności i niepewności, budowanie i wzmacnianie zaufania jest kluczowe dla tworzenia siły zespołu i utrzymywania właściwego kursu.
Intelli7, używany w zespole zarządzającym lub kierowniczym, oferuje prostotę w obsłudze i zrozumieniu, co sprzyja lepszej współpracy.
Pozwala spojrzeć z dystansu na stanowiska zarządcze i uniknąć wszelkich spięć z chwilą zaakceptowania tego, że każdy wnosi swoje mocne strony (czasami z pewną nieporadnością) do zasobów modelu. Próba wdrożenia innych zachowań otwiera większą swobodę działania, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku do samego siebie i innych.
Różnorodność dostępnych informacji, w szczególności dotyczących podejmowania decyzji i stresu, pozwala na pogłębienie wybranych tematów.
Poprzez stworzenie wzorca zarządzania kryzysowego mogliśmy pomóc wszystkim lepiej radzić sobie podczas pandemii COVID.
Moje doświadczenie zawodowe:
W biznesie zarówno zespoły, jak i menedżerowie zyskują na dojrzałości i spokoju dzięki uśmiechowi.