Psychometria relacji interpersonalnych według Intelli7®

academy softskills

 

Intelli7® wprowadza nową jakość w badania psychometryczne - psychometrię relacji interpersonalnych.

W układzie 1+1=3 odkrywamy dzięki temu specyfikę tej
dodatkowej 1.

Odmienne priorytety, wyzwania, podobieństwa, konflikty...
uwzględniono tutaj wszystko.

<strong>Różnice dotyczące<br>driverów</strong>

Różnice dotyczące
driverów


Na początku należy zauważyć, że szeroko zakrojone badania nad driverami (Taibi Kahler) ujawniają przede wszystkim różnice w stylach funkcjonowania dwóch wybranych osób.

Te różnice przejawiają się w odmiennych priorytetach i tempie działania.

Drivery ujawniają zasadniczą dla ludzi postawę - a skoro to tak cenna informacja, to nie sposób jej zignorować.

Warto przy tym pamiętać, że w Intelli7® drivery są postrzegane jako kluczowe atuty, jako te różnice, które mają realne znaczenie.

Na schemacie obok widać dwie osoby: jedną zaznaczono na zielono, a drugą na brązowo.

W ten sposób z łatwością określić można różnice i podobieństwa w ich postawach.


<strong>Różnice dotyczące<br>umiejętności miękkich</strong>

Różnice dotyczące
umiejętności miękkich


Ponadto, w ramach globalnego badania dotyczącego umiejętności miękkich (SoftSkills), zwrócono uwagę na różnice w postawach i zdolnościach między dwiema osobami.

Przekłada się to na odmienne perspektywy i wybory.

Kompetencje miękkie (SoftSkills) są praktycznym narzędziem, które pozwala przewidzieć preferencje i zainteresowania poszczególnych osób.


<strong>Różnice dotyczące<br>zachowań</strong>

Różnice dotyczące
zachowań


Intelli7® zwraca szczególną uwagę na ludzkie zachowania. To one pokazują, jak każdy z nas będzie reagować w różnych sytuacjach.

Analiza danej relacji (interpersonalnej) ujawnia różnice i podobieństwa w priorytetach między poszczególnymi osobami.

Ujawnione w ten sposób różnice czy podobieństwa w zachowaniu mogą wskazywać na:

  • różnice w sposobie działania, które mogą - ale nie muszą - ze sobą kolidować; pozycja w hierarchii może - ale nie musi - mieć tu znaczenie,
  • różnice w wartościach, co może - ale nie musi - prowadzić do sprzeczności w dwóch sposobach postrzegania świata,
  • komplementarność, która może - ale nie musi - wpływać na kwestie związane z podziałem ról,
  • i wiele innych szczegółów, które ujawnia Intelli7®...

Intelli7® zapewnia wiele innych narzędzi do lepszego zrozumienia i analizy relacji międzyludzkich.

Ma ono różnorodne zastosowania: od diagnozy relacji interpersonalnych (pomocne w przewidywaniu sukcesu współpracy między dwiema osobami), przez budowanie relacji (często wykorzystywane w procesie rekrutacji), po zarządzanie konfliktami itp.

Uczestnicy cenią sobie te rozwiązania, ponieważ umożliwiają one szczere rozmowy w bezpiecznym otoczeniu.

soledad kaercher
<span style='font-size:1rem;'><strong>Soledad KAERCHER</strong></span><br>Strasbourg - Francja <br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.soledadkaercher.fr' target='_blank'>www.soledadkaercher.fr</a>

Soledad KAERCHER
Strasbourg - Francja
www.soledadkaercher.fr


Profesjonalny coach - Mistrz Praktyk NLP - Facylitator/koordynator w zakresie inteligencji zbiorowej/pracy zespołowej

To, co szczególnie cenię w tym podejściu, to jego dynamika oraz fakt, że nie klasyfikuje ludzi w sztywne kategorie. Intelli7 ukazuje sposób funkcjonowania danej osoby i/lub zespołu.

Korzystam z niego przy indywidualnych konsultacjach, aby pomóc moim klientom szybko i konkretnie rozwiązywać zaistniałe problemy, koncentrując się na zachowaniach, które mogą być czynnikami ograniczającymi i/lub nadużywanymi.

Moi klienci w konkretny sposób zyskują lepsze zrozumienie własnych zasobów. Świadomość, którą dzięki temu zyskują, jest niezwykle cenna i motywuje do szybkiego działania.

Aby uatrakcyjnić moje sesje pracy w grupach, współtworzyłam grę karcianą opartą na podejściu Intelli7. To szybki sposób na budowanie relacji między uczestnikami oraz umożliwienie wymiany poglądów na temat sposobów funkcjonowania każdego z nich.

Jest to okazja do zastanowienia się nad wpływem takich zachowań na dany projekt, na ich postawę jako menedżerów czy kierowników lub na zdolność przystosowania się do zmian... Umożliwia to także wspólne wypracowanie planu działania, w oparciu o zrozumienie wzajemnych praktyk. Komunikacja staje się wtedy bardziej płynna i pomaga w lepszym zrozumieniu modelu.

Intelli7 jest prawdziwym wsparciem w mojej pracy, pozwala mi lepiej zrozumieć funkcjonowanie osób lub grup, z którymi pracuję, co umożliwia szybkie nawiązanie relacji oraz dostosowanie strategii wsparcia do danego przypadku.


Aby odkryć grę karcianą na bazie Intelli7:
Kliknąć tutaj lub tutaj


puceMoje doświadczenie zawodowe:
Eurométropole Strasbourg, CESI, Grand Meuse Sud, C2T, adidas ...

patrick oger
<span style='font-size:1rem;'><strong>Patrick Oger</strong></span><br>ORLEANS - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://calendly.com/c2h/rdv-intelli7' target='_blank'>Kontakt przez Intelli7</a>

Patrick Oger
ORLEANS - Francja
Kontakt przez Intelli7


Doradztwo w zakresie organizacji i zarządzania

Specjalizuję się w strukturyzacji szybko rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Dla ich zarządzających kluczowe jest udowodnienie swojej wartości w celu przetrwania. Wszystko dzieje się bardzo szybko i czasami zderzamy się z niejasnymi sytuacjami - często wynikającymi z problemów związanych z czynnikiem ludzkim - które hamują rozwój.

W takim kontekście model Intelli7, oparty na przejrzystych wizualizacjach i łatwy do opanowania przez każdego, nawet bez specjalistycznej wiedzy, pozwolił mi skutecznie przyciągnąć uwagę kadry kierowniczej i skłonić jej przedstawicieli do refleksji nad kwestią dopasowania zasobów ludzkich do potrzeb firmy: skąd wiadomo, czy mamy „właściwego człowieka na właściwym miejscu”?

Korzystałem z Intelli7 na wiele sposobów, ale jeśli chodzi o strukturyzację firm tego typu, chciałbym wspomnieć o dwóch, które zasadniczo przyniosły znaczną poprawę.

Pierwszy polegał na lepszym zrozumieniu pożądanych zachowań i ograniczeniu decyzji opartych na tzw. „modelu kosza na śmieci” (ang. „garbage can model”).

Ta często zawodna strategia prowadzi do rekrutacji na wyższe stanowiska osób z bliskiego otoczenia, bez większych formalności czy rozeznania. Gdy zakres rekrutacji zostanie odpowiednio poszerzony, a pożądane zachowania jasno określone, firma ma większe szanse na pozyskanie pracownika, który będzie skutecznie wspierał jej strategię rozwoju.

Drugim rodzajem działań była pomoc w zmianie stanowiska niektórych pracowników, którzy się nie sprawdzali lub borykali z jakimiś trudnościami w kontekście wykonywanej pracy.

Za pomocą coachingu opartego na profilowaniu możemy pomóc danej osobie lepiej zrozumieć preferowane przez nią sposoby pracy, a tym samym znaleźć odpowiednie dla niej miejsce, w szczególności na osi menedżer/specjalista.


puceTym samym przyczyniamy się do naprawy szeregu błędów, które często mają swoje źródło już w początkowej fazie działalności przedsiębiorstwa.

Copyright Intelli7.com - 2024