Zachowania danej osoby
są jasno przedstawione
i łatwe do odczytania

softskills

 

Do czasu powstania Intelli7® o zachowaniach danej osoby trzeba było wnioskować na podstawie analizy jej osobowości.

Z jednej strony było to dość nieprecyzyjne,
a z drugiej - również ryzykowne.

Dzięki Intelli7® zyskuje się bezpośredni wgląd w wybory danej osoby, bez jakiejkolwiek interpretacji.

Dzięki temu wiadomo, czy są zgodne z tym, co dana osoba preferuje, czy z tym, czego unika.

<strong>Zachowania<br>preferowane</strong>

Zachowania
preferowane


Gwoli przykładu, oto zachowania, które zostały wybrane przez daną osobę z myślą o jak najczęstszym ich praktykowaniu.

Teraz załóżmy, że przeprowadzamy rekrutację na jakieś konkretne stanowisko.

Czy byłyby to zachowania, których oczekujemy?

Jak łatwo zauważyć, proces ten jest niezwykle prosty.


<strong>Zachowania<br>odrzucane</strong>

Zachowania
odrzucane


Tutaj z kolei zachowania, których dana osoba stara się unikać.

Może nie leżą one w jej strefie komfortu - lub po prostu w żaden sposób jej nie motywują.

Niezależnie od powyższego, nie zamierza tych zachowań praktykować.

Czy te zachowania byłyby tymi, których oczekujemy jako rekrutujący?

Jeśli tak, to wybór tej osoby mógłby prowadzić do błędu rekrutacyjnego.

Jak łatwo zauważyć, proces ten jest niezwykle prosty.


W tym przykładzie mamy do czynienia z dwiema skrajnościami w zakresie wyborów danej osoby: tym, co dla niej naturalne i tym, co jest wbrew jej naturze.

Intelli7® jest znacznie bardziej rozbudowany - ukazuje dynamikę adaptacji pomiędzy tymi 2 skrajnościami.

W ten sposób można zobaczyć, jak zmieniają się strategie danej osoby i jak dostosowuje je ona do określonych oczekiwań.

To jest właśnie klucz do podejmowania trafnych i pozbawionych ryzyka decyzji.

regis de charette
<span style='font-size:1rem;'><strong>Régis de Charette</strong></span><br>COS-FI, Aix en Provence<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.formation-intelligencecollective.com' target='_blank'>www.formation-intelligencecollective.com</a>

Régis de Charette
COS-FI, Aix en Provence
www.formation-intelligencecollective.com


Facylitator/koordynator w zakresie inteligencji zbiorowej/pracy zespołowej, trener, superwizor

Szkolenie

Korzystam z Intelli7 od 2014 roku zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej, i doceniam liczne możliwości tej metody oraz jej bardzo otwarte podejście do pojęcia Dynamiki.

Za pomocą preferencji behawioralnych jednostek i grup, pomagam każdemu obiektywnie ocenić swoje talenty w kontekście pracy zespołowej. Ta świadomość pomaga wszystkim członkom danego zespołu dostrzec osoby funkcjonujące w strefie komfortu, ale również niewykorzystane talenty, osoby wykazujące skłonność do nadmiernej adaptacji oraz to, czego zespół jako całość woli unikać.

Dzięki temu członkowie zespołu mogą bardzo szybko regulować swoje relacje wewnątrz grupy. Zapewnia to obiektywne ramy do wyrażania preferencji, lepszego komunikowania się w „świecie” drugiej osoby, zadawania właściwych pytań i unikania nieporozumień, które często wynikają z niewłaściwego wyrażenia myśli.

Ta podwójna praca nad relacjami i preferencjami w grupie gwarantuje szybkie usprawnienie dynamiki zespołu. Znacznie ułatwia to proces szkoleniowy, który może być następnie ukierunkowany na odblokowanie energii i wspieranie aktywności.

Ocena menedżerska

Ocena menedżerska umożliwia doświadczonym menedżerom w trakcie rozwoju kariery dopracować, przeorganizować, potwierdzić ich plany zawodowe poprzez ocenę ich kompetencji behawioralnych jako uzupełnienia umiejętności technicznych uwzględnionych we wcześniejszych analizach (np. poprzez ocenę kwalifikacji).

W takiej analizie uczestnicy są zachęcani do zdefiniowania własnego stylu zarządzania. Bazują na swoich preferencjach behawioralnych i mogą lepiej osadzić swoje umiejętności miękkie (kompetencje transwersalne) w odpowiednim kontekście.

W grupach koleżeńskich osoby te mogą wymieniać się spostrzeżeniami na temat swoich zachowań i uświadamiać sobie różne sposoby reagowania w danej sytuacji, dzieląc się efektami swoich działań.

Następnie są zachęcane do tego, by zastanowić się nad swoim wyobrażeniem o najbardziej odpowiednich zachowaniach dla jednego lub więcej stanowisk, które rozważają. Ich przemyślenia, czyli tutaj sposoby postrzegania, są porównywane z tym, co na ten temat sądzą przedstawiciele wybranego przez nich panelu, w skład którego wchodzą bezpośredni przełożeni, pracownicy działu HR, koledzy z pracy itp.

Porównanie ich preferencji behawioralnych i sposobu postrzegania stanowisk w naturalny sposób tworzy matrycę porównawczą, która po analizie umożliwia wdrożenie odpowiedniego planu działania.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
INRA, CNRS, szkolnictwo wyższe, Valimovia (nieruchomości), STI, miasto Marsylia, CD13

soledad kaercher
<span style='font-size:1rem;'><strong>Soledad KAERCHER</strong></span><br>Strasbourg - Francja <br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.soledadkaercher.fr' target='_blank'>www.soledadkaercher.fr</a>

Soledad KAERCHER
Strasbourg - Francja
www.soledadkaercher.fr


Profesjonalny coach - Mistrz Praktyk NLP - Facylitator/koordynator w zakresie inteligencji zbiorowej/pracy zespołowej

To, co szczególnie cenię w tym podejściu, to jego dynamika oraz fakt, że nie klasyfikuje ludzi w sztywne kategorie. Intelli7 ukazuje sposób funkcjonowania danej osoby i/lub zespołu.

Korzystam z niego przy indywidualnych konsultacjach, aby pomóc moim klientom szybko i konkretnie rozwiązywać zaistniałe problemy, koncentrując się na zachowaniach, które mogą być czynnikami ograniczającymi i/lub nadużywanymi.

Moi klienci w konkretny sposób zyskują lepsze zrozumienie własnych zasobów. Świadomość, którą dzięki temu zyskują, jest niezwykle cenna i motywuje do szybkiego działania.

Aby uatrakcyjnić moje sesje pracy w grupach, współtworzyłam grę karcianą opartą na podejściu Intelli7. To szybki sposób na budowanie relacji między uczestnikami oraz umożliwienie wymiany poglądów na temat sposobów funkcjonowania każdego z nich.

Jest to okazja do zastanowienia się nad wpływem takich zachowań na dany projekt, na ich postawę jako menedżerów czy kierowników lub na zdolność przystosowania się do zmian... Umożliwia to także wspólne wypracowanie planu działania, w oparciu o zrozumienie wzajemnych praktyk. Komunikacja staje się wtedy bardziej płynna i pomaga w lepszym zrozumieniu modelu.

Intelli7 jest prawdziwym wsparciem w mojej pracy, pozwala mi lepiej zrozumieć funkcjonowanie osób lub grup, z którymi pracuję, co umożliwia szybkie nawiązanie relacji oraz dostosowanie strategii wsparcia do danego przypadku.


Aby odkryć grę karcianą na bazie Intelli7:
Kliknąć tutaj lub tutaj


puceMoje doświadczenie zawodowe:
Eurométropole Strasbourg, CESI, Grand Meuse Sud, C2T, adidas ...

Copyright Intelli7.com - 2024