Psychometria
z myślą o rozwijaniu własnych modeli i
kompetencji behawioralnych

academy softskills

 

Możliwość tworzenia własnych modeli umiejętności miękkich (wzorców behawioralnych)...

Na przykład:

autorski model przywództwa,
własny wzorzec menedżerskich kompetencji miękkich,
jak również modelowanie unikalnych zdolności danej osoby
i wiele, wiele więcej...

<strong>Modelowanie<br>psychometryczne</strong>

Modelowanie
psychometryczne


Wasza organizacja jest wyjątkowa. Standardowe rozwiązania HR już nie wystarczają – musicie mieć coś stworzonego specjalnie dla Was.

Intelli7® daje Wam możliwość zdefiniowania Waszych własnych kompetencji behawioralnych, a następnie zintegrowania ich z Waszym Modelem, stworzonym przez Was i dla Was.

Obok przykład Modelu Przywództwa autorstwa Roberta Diltsa.

Składa się on z 4 wymiarów (dzięki Intelli7® można zdefiniować aż 12 wymiarów).

Gdy już stworzycie swój model zgodnie z własnymi wymaganiami, możecie łatwo porównać go z profilami Waszych współpracowników, aby ocenić ich dopasowanie do stworzonego przez Was wzorca.


Definiując własne kompetencje behawioralne, zyskujecie możliwość zarządzania zgodnie ze specyfiką Waszej organizacji, jej kulturą i realizowanymi projektami.

Możliwość oceny predyspozycji współpracowników za pomocą Waszych własnych modeli pozwoli Wam przyjąć konstruktywne podejście do zarządzania i szkoleń, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W ten sposób tworzycie własną metodę psychometryczną, dostosowaną do Waszych kryteriów.

regis de charette
<span style='font-size:1rem;'><strong>Régis de Charette</strong></span><br>COS-FI, Aix en Provence<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.formation-intelligencecollective.com' target='_blank'>www.formation-intelligencecollective.com</a>

Régis de Charette
COS-FI, Aix en Provence
www.formation-intelligencecollective.com


Facylitator/koordynator w zakresie inteligencji zbiorowej/pracy zespołowej, trener, superwizor

Szkolenie

Korzystam z Intelli7 od 2014 roku zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej, i doceniam liczne możliwości tej metody oraz jej bardzo otwarte podejście do pojęcia Dynamiki.

Za pomocą preferencji behawioralnych jednostek i grup, pomagam każdemu obiektywnie ocenić swoje talenty w kontekście pracy zespołowej. Ta świadomość pomaga wszystkim członkom danego zespołu dostrzec osoby funkcjonujące w strefie komfortu, ale również niewykorzystane talenty, osoby wykazujące skłonność do nadmiernej adaptacji oraz to, czego zespół jako całość woli unikać.

Dzięki temu członkowie zespołu mogą bardzo szybko regulować swoje relacje wewnątrz grupy. Zapewnia to obiektywne ramy do wyrażania preferencji, lepszego komunikowania się w „świecie” drugiej osoby, zadawania właściwych pytań i unikania nieporozumień, które często wynikają z niewłaściwego wyrażenia myśli.

Ta podwójna praca nad relacjami i preferencjami w grupie gwarantuje szybkie usprawnienie dynamiki zespołu. Znacznie ułatwia to proces szkoleniowy, który może być następnie ukierunkowany na odblokowanie energii i wspieranie aktywności.

Ocena menedżerska

Ocena menedżerska umożliwia doświadczonym menedżerom w trakcie rozwoju kariery dopracować, przeorganizować, potwierdzić ich plany zawodowe poprzez ocenę ich kompetencji behawioralnych jako uzupełnienia umiejętności technicznych uwzględnionych we wcześniejszych analizach (np. poprzez ocenę kwalifikacji).

W takiej analizie uczestnicy są zachęcani do zdefiniowania własnego stylu zarządzania. Bazują na swoich preferencjach behawioralnych i mogą lepiej osadzić swoje umiejętności miękkie (kompetencje transwersalne) w odpowiednim kontekście.

W grupach koleżeńskich osoby te mogą wymieniać się spostrzeżeniami na temat swoich zachowań i uświadamiać sobie różne sposoby reagowania w danej sytuacji, dzieląc się efektami swoich działań.

Następnie są zachęcane do tego, by zastanowić się nad swoim wyobrażeniem o najbardziej odpowiednich zachowaniach dla jednego lub więcej stanowisk, które rozważają. Ich przemyślenia, czyli tutaj sposoby postrzegania, są porównywane z tym, co na ten temat sądzą przedstawiciele wybranego przez nich panelu, w skład którego wchodzą bezpośredni przełożeni, pracownicy działu HR, koledzy z pracy itp.

Porównanie ich preferencji behawioralnych i sposobu postrzegania stanowisk w naturalny sposób tworzy matrycę porównawczą, która po analizie umożliwia wdrożenie odpowiedniego planu działania.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
INRA, CNRS, szkolnictwo wyższe, Valimovia (nieruchomości), STI, miasto Marsylia, CD13

Jean-Luc Cervia - AIVREC Conseil
<strong>Jean-Luc Cervia - AIVREC Conseil</strong><br>AVIGNON - Francja<br>

Jean-Luc Cervia - AIVREC Conseil
AVIGNON - Francja


Konsultant organizacyjny - Coach zawodowy

Od 2013 roku korzystam z narzędzia Intelli7® jako coach zawodowy, wspierając menedżerów w procesach oceny 360 stopni.

Na początku pozwalam menedżerowi zidentyfikować jego preferencje behawioralne w kontekście pełnionej roli zawodowej.

Następnie, korzystając z narzędzi dostarczonych przez Intelli7, pytam współpracowników, czego oczekują od swojego menedżera w zakresie konkretnych działań, które mogą poprawić płynność relacji i procesów.

Wówczas - korzystając z innego rodzaju badania w Intelli7 - z łatwością dopasowuję potrzeby współpracowników do talentów menedżera.

W ten sposób są w stanie wspólnie opracować realistyczny, a jednocześnie ambitny plan działania.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
France Télecom, Leroy-Merlin, ORANO, CEA, CCI Vaucluse oraz różne małe i średnie przedsiębiorstwa.

Copyright Intelli7.com - 2025