Psychometria
z myślą o rozwijaniu własnych modeli i
kompetencji behawioralnych

academy softskills

 

Możliwość tworzenia własnych modeli umiejętności miękkich (wzorców behawioralnych)...

Na przykład:

autorski model przywództwa,
własny wzorzec menedżerskich kompetencji miękkich,
jak również modelowanie unikalnych zdolności danej osoby
i wiele, wiele więcej...

<strong>Modelowanie<br>psychometryczne</strong>

Modelowanie
psychometryczne


Wasza organizacja jest wyjątkowa. Standardowe rozwiązania HR już nie wystarczają – musicie mieć coś stworzonego specjalnie dla Was.

Intelli7® daje Wam możliwość zdefiniowania Waszych własnych kompetencji behawioralnych, a następnie zintegrowania ich z Waszym Modelem, stworzonym przez Was i dla Was.

Obok przykład Modelu Przywództwa autorstwa Roberta Diltsa.

Składa się on z 4 wymiarów (dzięki Intelli7® można zdefiniować aż 12 wymiarów).

Gdy już stworzycie swój model zgodnie z własnymi wymaganiami, możecie łatwo porównać go z profilami Waszych współpracowników, aby ocenić ich dopasowanie do stworzonego przez Was wzorca.


Definiując własne kompetencje behawioralne, zyskujecie możliwość zarządzania zgodnie ze specyfiką Waszej organizacji, jej kulturą i realizowanymi projektami.

Możliwość oceny predyspozycji współpracowników za pomocą Waszych własnych modeli pozwoli Wam przyjąć konstruktywne podejście do zarządzania i szkoleń, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W ten sposób tworzycie własną metodę psychometryczną, dostosowaną do Waszych kryteriów.

regis desseaux
<span style='font-size:1rem;'><strong>Régis Desseaux</strong></span><br>LILLE - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href=' target='_blank'>06 47 55 76 30</a>

Régis Desseaux
LILLE - Francja
06 47 55 76 30


Konsultant HR i coach

Używam Intelli7 od 2011 roku, głównie w kontekście pracy z różnego rodzaju grupami (zespoły, różne stowarzyszenia, grupy projektowe...).

Moim celem jest, aby ludzie lepiej rozumielii, w jaki sposób funkcjonują oraz co leży u podstaw ich zachowań. Chodzi również o to, aby potrafili przyjrzeć się temu, jak funkcjonują inni, starając się zrozumieć i być może nawet zaakceptować... dzielące ich różnice!

Używam tego narzędzia również w coachingu, aby pomóc poszczególnym osobom uświadomić sobie ich własne mechanizmy działania, zanim zaczniemy zajmować się kwestią blokad i wszelkich trudności oraz łączyć ze sobą oba te aspekty. Następnie mogę pracować nad tym, jak przezwyciężyć te ograniczenia, działając w zgodzie z tym, kim dana osoba jest.

Wreszcie, Intelli7 wykorzystuję w niezwykle istotnym dzisiaj obszarze zaangażowania pracowników w życie firmy oraz w kontekście konieczności zmiany zwyczajowych praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Również w tym przypadku trafność rozwiązań Intelli7 ułatwia wdrożenie pogłębionej pracy nad spójnością i wewnętrzną zgodnością.

Intelli7 umożliwia mi też oczywiście, a może przede wszystkim, dostosowanie się do ludzi, z którymi pracuję. To tak naprawdę główna korzyść, jaką czerpię z Intelli7: lepsze zrozumienie danej osoby pozwala na szybsze i dokładniejsze nawiązanie relacji, co automatycznie przyspiesza postępy w pracy!

Korzyść dla moich klientów jest niezaprzeczalna: zrozumienie, na czym opierają się ich oczekiwania, potrzeby, dlaczego i jak pewne rzeczy się dzieją, a także odnalezienie się w relacjach z samym sobą i z innymi... to wszystko są spostrzeżenia, z których mogą od tej pory czerpać, aby rozwijać się w swoim nowym, ulepszonym życiu codziennym.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
- Mikro- i małe przedsiębiorstwa, szczególnie z sektora rolniczego,
- Firmy z sektora rolno-spożywczego i przemysłowego,
- Sektor wolontariatu.

annabelle fournier
<span style='font-size:1rem;'><strong>Annabelle FOURNIER</strong></span><br>PARIS - Francja<br>

Annabelle FOURNIER
PARIS - Francja


Psycholog pracy

W mojej indywidualnej pracy z klientami korzystam z narzędzia Intelli7:

  • przy ocenie kompetencji behawioralnych w ramach bilansu kompetencji,
  • do podkreślania mocnych stron zespołu za pomocą wspólnej mapy zasobów,
  • aby doradzać przy ostatecznym wyborze w procesie rekrutacji, zarówno na poziomie dopasowania do zespołu, jak i analizy indywidualnej w kontekście kultury organizacyjnej.

Szczególnie cenię to narzędzie za łatwość, z jaką klienci je przyswajają, za jego walory edukacyjne oraz oszczędność czasu, jaką gwarantuje.

Według mnie nie ma innego narzędzia, które dorównywałoby mu pod względem rzetelności związanej z otwartością na drugiego człowieka, nieograniczania się do wybranych kategorii, co daje znacznie więcej możliwości, a także pod względem etycznym, zbliżonym do psychologii klinicznej - nie mówić nic, nie robić nic, co mogłoby zaszkodzić innym.


Copyright Intelli7.com - 2024