Psychometria
z myślą o rozwijaniu własnych modeli i
kompetencji behawioralnych

academy softskills

 

Możliwość tworzenia własnych modeli umiejętności miękkich (wzorców behawioralnych)...

Na przykład:

autorski model przywództwa,
własny wzorzec menedżerskich kompetencji miękkich,
jak również modelowanie unikalnych zdolności danej osoby
i wiele, wiele więcej...

<strong>Modelowanie<br>psychometryczne</strong>

Modelowanie
psychometryczne


Wasza organizacja jest wyjątkowa. Standardowe rozwiązania HR już nie wystarczają – musicie mieć coś stworzonego specjalnie dla Was.

Intelli7® daje Wam możliwość zdefiniowania Waszych własnych kompetencji behawioralnych, a następnie zintegrowania ich z Waszym Modelem, stworzonym przez Was i dla Was.

Obok przykład Modelu Przywództwa autorstwa Roberta Diltsa.

Składa się on z 4 wymiarów (dzięki Intelli7® można zdefiniować aż 12 wymiarów).

Gdy już stworzycie swój model zgodnie z własnymi wymaganiami, możecie łatwo porównać go z profilami Waszych współpracowników, aby ocenić ich dopasowanie do stworzonego przez Was wzorca.


Definiując własne kompetencje behawioralne, zyskujecie możliwość zarządzania zgodnie ze specyfiką Waszej organizacji, jej kulturą i realizowanymi projektami.

Możliwość oceny predyspozycji współpracowników za pomocą Waszych własnych modeli pozwoli Wam przyjąć konstruktywne podejście do zarządzania i szkoleń, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W ten sposób tworzycie własną metodę psychometryczną, dostosowaną do Waszych kryteriów.

patrick oger
<span style='font-size:1rem;'><strong>Patrick Oger</strong></span><br>ORLEANS - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://calendly.com/c2h/rdv-intelli7' target='_blank'>Kontakt przez Intelli7</a>

Patrick Oger
ORLEANS - Francja
Kontakt przez Intelli7


Doradztwo w zakresie organizacji i zarządzania

Specjalizuję się w strukturyzacji szybko rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Dla ich zarządzających kluczowe jest udowodnienie swojej wartości w celu przetrwania. Wszystko dzieje się bardzo szybko i czasami zderzamy się z niejasnymi sytuacjami - często wynikającymi z problemów związanych z czynnikiem ludzkim - które hamują rozwój.

W takim kontekście model Intelli7, oparty na przejrzystych wizualizacjach i łatwy do opanowania przez każdego, nawet bez specjalistycznej wiedzy, pozwolił mi skutecznie przyciągnąć uwagę kadry kierowniczej i skłonić jej przedstawicieli do refleksji nad kwestią dopasowania zasobów ludzkich do potrzeb firmy: skąd wiadomo, czy mamy „właściwego człowieka na właściwym miejscu”?

Korzystałem z Intelli7 na wiele sposobów, ale jeśli chodzi o strukturyzację firm tego typu, chciałbym wspomnieć o dwóch, które zasadniczo przyniosły znaczną poprawę.

Pierwszy polegał na lepszym zrozumieniu pożądanych zachowań i ograniczeniu decyzji opartych na tzw. „modelu kosza na śmieci” (ang. „garbage can model”).

Ta często zawodna strategia prowadzi do rekrutacji na wyższe stanowiska osób z bliskiego otoczenia, bez większych formalności czy rozeznania. Gdy zakres rekrutacji zostanie odpowiednio poszerzony, a pożądane zachowania jasno określone, firma ma większe szanse na pozyskanie pracownika, który będzie skutecznie wspierał jej strategię rozwoju.

Drugim rodzajem działań była pomoc w zmianie stanowiska niektórych pracowników, którzy się nie sprawdzali lub borykali z jakimiś trudnościami w kontekście wykonywanej pracy.

Za pomocą coachingu opartego na profilowaniu możemy pomóc danej osobie lepiej zrozumieć preferowane przez nią sposoby pracy, a tym samym znaleźć odpowiednie dla niej miejsce, w szczególności na osi menedżer/specjalista.


puceTym samym przyczyniamy się do naprawy szeregu błędów, które często mają swoje źródło już w początkowej fazie działalności przedsiębiorstwa.

colette gevers
<span style='font-size:1rem;'><strong>Colette Gevers</strong></span><br>SALON DE PROVENCE - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://goelette.co' target='_blank'>goelette.co</a>

Colette Gevers
SALON DE PROVENCE - Francja
goelette.co


Facylitatorka współpracy i transformacji - inteligencja zbiorowa i profesjonalny coaching

Doceniam elastyczność i finezję intelli7; narzędzie nie zamyka nas w sztywnych ramach, ale daje nam swobodę w lepszym wykorzystaniu naszych zasobów, w bardzo konkretny i bardziej świadomy sposób. Intelli7 wzbogaca moją działalność od 2018 roku, zarówno w pracy grupowej, jak i indywidualnej.

Kiedy pracuję z grupami, wspólnie badamy strukturę i kulturę ich zespołów. Łączymy je z ich wyzwaniami i typowym dla nich modelem pracy: jakie są ich atuty i przeszkody, jakie są ich ograniczenia, jakie alternatywne strategie można zastosować.

Z czasem zespół przyswaja wspólny język, który pomaga im spojrzeć z dystansem na swoje zachowania, w sposób spokojny i konstruktywny.

Identyfikujemy wtedy obszary synergii, zgodności, które należy rozwinąć - to te cenne zasoby, które drzemią w niektórych osobach, ale są obecnie niedostatecznie wykorzystywane; jeden z moich klientów zauważył, że dzięki temu „ich zespół zarządzający uświadomił sobie swój kreatywny potencjał”.

W kolejnym etapie feedbacki indywidualne lub w parach o odmiennych profilach pozwalają na kolejne zmiany i ulepszenia.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
ArcelorMittal, Advitam, Canton de Genève (kanton genewski), INRAE, thecamp, RATP, SANOFI, SNCF, Verre et Transparence, VYV

Copyright Intelli7.com - 2024