Psychometria
z myślą o rozwijaniu własnych modeli i
kompetencji behawioralnych

academy softskills

 

Możliwość tworzenia własnych modeli umiejętności miękkich (wzorców behawioralnych)...

Na przykład:

autorski model przywództwa,
własny wzorzec menedżerskich kompetencji miękkich,
jak również modelowanie unikalnych zdolności danej osoby
i wiele, wiele więcej...

<strong>Modelowanie<br>psychometryczne</strong>

Modelowanie
psychometryczne


Wasza organizacja jest wyjątkowa. Standardowe rozwiązania HR już nie wystarczają – musicie mieć coś stworzonego specjalnie dla Was.

Intelli7® daje Wam możliwość zdefiniowania Waszych własnych kompetencji behawioralnych, a następnie zintegrowania ich z Waszym Modelem, stworzonym przez Was i dla Was.

Obok przykład Modelu Przywództwa autorstwa Roberta Diltsa.

Składa się on z 4 wymiarów (dzięki Intelli7® można zdefiniować aż 12 wymiarów).

Gdy już stworzycie swój model zgodnie z własnymi wymaganiami, możecie łatwo porównać go z profilami Waszych współpracowników, aby ocenić ich dopasowanie do stworzonego przez Was wzorca.


Definiując własne kompetencje behawioralne, zyskujecie możliwość zarządzania zgodnie ze specyfiką Waszej organizacji, jej kulturą i realizowanymi projektami.

Możliwość oceny predyspozycji współpracowników za pomocą Waszych własnych modeli pozwoli Wam przyjąć konstruktywne podejście do zarządzania i szkoleń, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W ten sposób tworzycie własną metodę psychometryczną, dostosowaną do Waszych kryteriów.

guy joly
<span style='font-size:1rem;'><strong>Guy Joly - TOTAL</strong></span><br>Paryż - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.linkedin.com/in/guy-joly-b7a979168/' target='_blank'>Kontakt</a>

Guy Joly - TOTAL
Paryż - Francja
Kontakt


Dyrektor działu HR

Jako Dyrektor HR i osoba odpowiedzialna za zarządzanie kadrą kierowniczą w firmie, jednocześnie działam jako wolontariusz w stowarzyszeniu TIGcRE, które oferuje wsparcie dla osób młodszych i seniorów, chcących utworzyć swego rodzaju tandemy w celu założenia wspólnej firmy.

Po wielu próbach z różnymi narzędziami rekrutacyjnymi, w 2001 roku zdecydowałem się na Intelli7.

Rekrutacja to proces obejmujący kilka etapów i, co najważniejsze, wielu uczestników: kandydata, rekrutera oraz menedżera zespołu, do którego kandydat ma dołączyć.

Na każdym etapie Intelli7 umożliwia wspieranie poszczególnych osób zaangażowanych w proces, pomagając zrozumieć jego przebieg, wyjaśnić to, co dzieje się między partnerami oraz dogłębnie poznać kandydata i jego sposób działania.

Każdy szczegół jest tu istotny: opis stanowiska, umiejętności kandydata, rzeczywiste zadania, które będzie wykonywał, a także sposób, w jaki zintegruje się z przyszłym zespołem. Intelli7 pozwala na szczegółową i trafną analizę tych elementów, dostarcza wskazówek do działania i wspiera współpracę wszystkich uczestników procesu rekrutacji.


puceIntelli7 pozwoliło mi rozwinąć moją pewność siebie oraz zbudować pozytywny wizerunek działu HR w zespole - a to dzięki zyskanej tym sposobem zdolności do reagowania na różnorodne sytuacje związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi.
Moja pozycja wewnątrz organizacji została doceniona i wzmocniona dzięki wykorzystaniu Intelli7 w rozwiązywaniu zgłaszanych problemów.

marion dumas
<span style='font-size:1rem;'><strong>Marion DUMAS</strong></span><br>EM LYON - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href=' target='_blank'></a>

Marion DUMAS
EM LYON - Francja


Przywództwo i inteligencja zbiorowa. Wspieranie człowieka

W 2016 r. odkryłam Intelli7 podczas Letniego Uniwersytetu Vision 2021, poświęconego Inteligencji Zbiorowej.

Spośród wielu narzędzi do poznania siebie, swojego wpływu oraz życia emocjonalnego i społecznego zespołu, które miałam okazję testować, to właśnie to rozwiązanie wydało mi się szczególnie wartościowe. Oferuje ono możliwość rozwijania swoich praktyk behawioralnych i pozwala uniknąć utknięcia we własnych nawykach w obliczu trudnej sytuacji.

Obecnie zintegrowaliśmy Intelli7 z kursami Leadership EMBA, IMBA oraz „Diriger une Activité” (Zarządzanie Działalnością), skierowanych do kadry kierowniczej, liderów oraz właścicieli firm.

Nasza decyzja była podyktowana dwoma celami związanymi z doskonaleniem zawodowym:

- umożliwienie doskonalenia swojego sposobu podejmowania różnych tematów poprzez dostosowanie swojego stylu zarządzania i przywództwa, aby działać bardziej adekwatnie, elastycznie, efektywnie i inteligentnie,

- umożliwienie pracy w harmonii z zespołem, współpracownikami, a tym samym świadomego przyczynienia się do bogatszego, bardziej współpracującego i konstruktywnego życia zespołowego.

W trakcie szkoleń, ankieta przeprowadzona na początku i na końcu kursu umożliwia obiektywną ocenę indywidualnych zmian, ewolucji postawy, opierając się na nowych umiejętnościach behawioralnych.

Dzięki temu podejściu często w efekcie słyszymy od ludzi słowa takie jak Jestem pod wrażeniem, Zyskałem/am pewność siebie, które odzwierciedlają nowo zyskane wewnętrzne bezpieczeństwo.

W świecie pełnym złożoności i niepewności, budowanie i wzmacnianie zaufania jest kluczowe dla tworzenia siły zespołu i utrzymywania właściwego kursu.

Intelli7, używany w zespole zarządzającym lub kierowniczym, oferuje prostotę w obsłudze i zrozumieniu, co sprzyja lepszej współpracy.

Pozwala spojrzeć z dystansu na stanowiska zarządcze i uniknąć wszelkich spięć z chwilą zaakceptowania tego, że każdy wnosi swoje mocne strony (czasami z pewną nieporadnością) do zasobów modelu. Próba wdrożenia innych zachowań otwiera większą swobodę działania, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku do samego siebie i innych.

Różnorodność dostępnych informacji, w szczególności dotyczących podejmowania decyzji i stresu, pozwala na pogłębienie wybranych tematów.

Poprzez stworzenie wzorca zarządzania kryzysowego mogliśmy pomóc wszystkim lepiej radzić sobie podczas pandemii COVID.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
W biznesie zarówno zespoły, jak i menedżerowie zyskują na dojrzałości i spokoju dzięki uśmiechowi.

Copyright Intelli7.com - 2025